O mnie


Do właściwego ustawienia kadru, światła i czasu naświetlania potrzebna jest wiedza. Kolor, ruch i forma to kwestia indywidualnego smaku. Emocje i czar chwili dadzą się schwycić, o ile zaangażujemy się w sytuację i nawiążemy z jej uczestnikami nić porozumienia.
Dobre zdjęcie to prawdziwa sztuka. Potrzebna jest wiedza, smak i wrażliwość. Choć pozornie wygląda to, jakby chodziło wyłącznie o wyzwolenie migawki.

Nazywam się Karolina Stępień i jestem fotografem. Fotografuję, bo to mój sposób na poznawanie świata i na jego kształtowanie zarazem. Robię zdjęcia, które pozwalają dotknąć minionej chwili – tej jedynej, konkretnej, dzięki zdjęciu nieutraconej. Robię zdjęcia, które tętnią życiem i do których chce się wracać niczym do ulubionej opowieści.

Od zawsze wiedziałam, że chcę być fotografem. Pracowałam na analogach i w cyfrze. W studiu i w plenerze. Robiłam zdjęcia artystyczne i komercyjne. Fotografowałam modeli i dziką przyrodę. Realizowałam zlecenia dla dużych firm i jeździłam z aparatem po świecie. Przez kilka lat mieszkałam i pracowałam w Niemczech. Od 2015 roku znowu jestem w Polsce, w Gliwicach.

Karolina1

Zgłębiam tajniki fotografii we wszystkich jej wymiarach. I wciąż pragnę wiedzieć więcej. Dlatego ukończyłam prestiżowy kierunek Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowskiej Szkole Artystycznej.

Ludzie to mój żywioł. Lubię być pośród nich i lubię z nimi pracować. Uwielbiam fotografować wesela, bo są to wydarzenia kipiące od emocji. Świetnie odnajduję się zarówno w dużych, wymagających projektach, jak i w atelier sam na sam z modelką.

Co robię w wolnym czasie? Przemierzam Śląsk i Małopolskę w poszukiwaniu jeszcze nieodkrytych, pełnych uroku miejsc. Podróżuję w najdalsze zakątki świata, bo pragnę kontaktu z innymi ludźmi i ich kulturą. Chyba nie muszę dodawać, że zawsze mam ze sobą aparat? 🙂

 

%d blogerów lubi to: